meta techno

شیائومی پتنت مربوط به دوربین سلفی زیر نمایشگر را ثبت کرد

پتنت دوربین شیائومی

طراحی گوشی بدون بریدگی بین شرکت‌های بزرگ تبدیل به رقابت جدید شده است و هر یک از آن‌ها سعی دارند در این رقابت پیروز شوند و خریداران بیشتری جذب کنند. شیائومی با ثبت یک پتنت جدید قرار است بازی را به نفع خود تغییر دهد.

ایده نمایشگر بدون بریدگی بسیار جذاب است، هرچند باید مواردی مانند کیفیت تصویربرداری نیز موردنظر باشد، زیرا کاهش کیفیت دوربین سلفی تاثیر زیادی بر فروش نهایی گوشی خواهد گذاشت. طراحی گوشی بدون بریدگی البته، بحث جدیدی نیست و شرکت‌هایی مانند اوپو و سامسونگ مدتی است که درحال توسعه‌ی این پروژه هستند.

پتنت دوربین شیائومی

بریدگی‌های موجود در گوشی‌های هوشمند طراحی زیبا و یک‌پارچه‌ای را که مدنظر تولیدکنندگان و کاربران گوشی است، به‌نمایش نمی‌گذارد و تلاش‌هایی مبنی بر مخفی‌کردن آن به‌وسیله‌ی والپیپر توسط اپل و آنر و دیگر شرکت‌ها تنها راه عملی برای این موضوع بوده است. هرچند که دوربین سلفی زیر نمایشگر می‌تواند در صورت عملی شدن خرید گوشی‌های شیائومی را متحول کند.

پتنت شیائومی برای از حذف بریدگی بالای نمایشگر آن است که دوربین سلفی زیر نمایشگر قرار بگیرد و عملا نیاز به بریدگی یا حفره را از بین ببرد. البته، باید دید که این غول چینی چگونه از پس این امر بدون کاستن از کیفیت تصویر، برمی‌آید. زیرا مکانیسم تشخیص چهره و دیگر حسگرها نیز باید به‌گونه‌ای زیر نمایشگر مخفی شوند که انجام آن بدون کاستن از کیفیت عملکرد آن‌ها کار آسانی نیست؛ اما درهرصورت ارزش این ایده‌ی مهم آنقدر هست که شیائومی پتنتش را ثبت کند.

پتنت دوربین شیائومی

ناگفته نماند اقدام‌هایی مشابه توسط اوپو نیز انجام گرفته است که نتایج راضی‌کننده‌ای نداشتند و تصاویر به‌شکل تاریک و مایل به زرد ثبت شده‌اند. شیائومی در پتنت خود دو نوع گوشی را طراحی کرده است به‌گونه‌ای که یکی از آن‌ها دارای دوربین سلفی در بخش مرکزی بالای نمایشگر و دیگری در کناره نمایشگر است. مکانیسم عملکرد کلی پتنت شیائومی برای حذف بریدگی این است که وقتی دوربین سلفی گوشی درحال استفاده قرار بگیرد، صفحه مخصوصی که روی دوربین را پوشانده است و مانع جذب نور می‌شود کنار برود تا دوربین سلفی بتواند نور را جذب کند و سپس دوباره در زیر نمایشگر مخفی شود.

بدون رمز

دیدگاهتان را بنویسید