meta techno

بررسی تخصصی دوربین گلکسی A71 سامسونگ در وبسایت DXOMARK

بررسی دوربین سامسونگ A71

گلکسی A71 سامسونگ توسط DXOMARK مورد آزمون قرار گرفت و نتایج متوسطی دریافت کرد. این گوشی با کسب امتیاز کل ۸۴، در مقایسه با گوشی‌‏های هم‏رده‌‏اش در جنبه‏‌های مختلف این آزمون، یا با آن‏ها برابری می‌‏کرد و یا از آن‏ها عقب می‏‌ماند. همچنین، به لحاظ امکانات با گوشی سال قبل سامسونگ یعنی Galaxy A50 و نیز دیگر گوشی‌‏های میان‏رده‌‏ای چون Moto One Zoom و Nokia 7.2 قابل مقایسه است (اما دو گوشی آخر قیمت پایین‌‏تری دارند).

بررسی دوربین سامسونگ A71

دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی آن، دامنه‌ی دینامیک شگفت‌‏انگیزی را ارائه می‏‌دهد که در رقابت با iPhone 11 و Pixel 3a، بر آن‏ها غلبه می‏‌کند. تغییر رنگ تقریبا مناسب است (گرچه تراز سفید، متمایل به آبی است)، پس مشکل از کجاست؟

علی‏رغم برخورداری از یک حسگر با وضوح بالا، تصاویری که با دوربین آن گرفته می‏‌شوند، جزئیات آنچنانی ندارند. همچنین، حسگر نسبتا بزرگ ۱/۱٫۷۲ اینچی در پشت دریچه‌‏ی دیافراگم f/1.8 آن در تاریکی باعث می‌شود تا کمی از سرعت شاتر بکاهد. تصاویر گرفته شده در نور کم همچنان تاریک ظاهر می‏‌شوند و ویژگی فوکس خودکار نیز تا بی‏نقص بودن فاصله‌‏ی زیادی دارد.

دوربین فوق‌عریض آن به واقع لنز بسیار عریضی (۱۲ میلی‏متری) دارد. اما، این امکان منجر به اعوجاج و تغییر شکل هندسی قابل توجهی می‏‌شود. حسگر ۱۲ مگاپیکسلی آن دامنه‌ی دینامیک وسیع و رنگ‌‏های روشنی را ارائه می‌‏دهد، اما در محیط‌‏های بسته عملکرد خوبی ندارد.

هیچگونه دوربین تله‌‏فوتویی در Galaxy A71 وجود ندارد (دوربین دارای عدسی با فاصله‏‌ی کانونی زیاد/ دورنما) و تنها بر حسگر اصلی خود که وضوح بالایی دارد، تکیه می‏‌کند. البته، تصاویری که با این دوربین گرفته می‌‏شوند پیش از بزرگنمایی، جزئیات زیادی را نشان نمی‌‏دهند که این امر خود مشکل را دوچندان می‏‌کند و گوشی Pixel 3a با حسگر ۱۲ مگاپیکسلی کوچکش، عملکرد بهتری از خود در این آزمون نشان داد.

بررسی دوربین سامسونگ A71

علاوه‌براین، کسب امتیاز ۷۴ در فیلم‏برداری نیز نا امید کننده است. لرزشگیر الکترونیک تصویر (EIS) عملکرد خوبی دارد و در کمال تعجب، قابلیت فوکوس خودکار آن نیز بسیار خوب است. البته، دامنه دینامیک ویدئوها در آن محدود است و ویدئوهای ۴K با جزئیات ضبط‌شده توسط دیگر گوشی‏‌ها قابل مقایسه نیست.

بدون رمز
منبع : gsmarena

دیدگاهتان را بنویسید