meta techno

آموزش بازگردانی تنظیمات KMPlayer به حالت پیشفرض

بازگردانی تنظیمات KMPlayer

نرم افزار کی ام پلیر یکی از پرکاربردترین مالتی مدیاهای دنیا می باشد. تنظیمات پیشرفته و متنوع از مزیت های این مالتی مدیا می باشد به طوری که اختیار کاربر را برای استفاده از KMPlayer بالا می برد تا تغییرات باب میل خود را برروی فیلم پیاده سازی کند، از کیفیت تصویر گرفته تا صدا و زیرنویس. به علت وجود این تنظیمات پیشرفته بسیاری از کاربران ممکن است بدون دانش قبلی دست به یک سری از تنظیمات این نرم افزار می زنند و تغییرات بزرگی در نرم افزار ایجاد کنند مثلا کیفیت فیلم را پیش از حد پایین بیاورند. گذشته از این شاید نتوانند آن تنظیمات را پیدا کنند تا دوباره به حالت قبل برگردانند، پس بهترین روش بازگردانی تنظیمات KMPlayer به حالت پیشفرض می باشد. اگر شما هم با چنین مشکلی برخورده اید بهترین کار ریست کردن نرم افزار می باشد. پس با ما همراه باشید تا با چند گام کوتاه این آموزش را فراگیرید.

توجه داشته باشید که این آموزش به دو بخش تقسیم می شود یک بخش میپردازیم به ریست کردن همه ی تنظیمات KMPlayer و بخش دیگر یاد خواهیم داد که چگونه هر قسمت این نرم افزار را جداگانه ریست کنید.

ریست کردن کامل تنظیمات KMPlayer

مرحله اول ابتدا KMPlayer را باز نمایید و برروی صفحه کلیک راست کنید حال شاهد باز شدن لیستی از قابلیت های این نرم افزار هستیم. از بین موارد به نمایش در آمده بر روی “Options” کلیک کنید. در نظر داشته باشید که زبان فعلی کی ام پلیر برای این آموزش انگلیسی می باشد و اگر شما از زبان فارسی استفاده می کنید باید در این مرحله برروی “تنظیمات” کلیک کنید.

مرحله دوم شاهد باز شدن زیرمنو های Options هستیم که از بین این موارد گزینه اول یعنی “Preferences”را باز نمایید.

مرحله سوم طبق تصویر روی Reset Current Preset کلیک کنید. سپس Yes را ضربه بزنید. حال KMPlayer ریست شده است و ممکن است به شکل خودکار یک دور بسته و سپس باز شود.

ریست کردن بخش های مختلف KMPlayer

این بخش برای افرادی مفید می باشد که تنها یک بخش از تنظیمات نرم افزارشون بهم ریخته است مثلا تنظیمات صفحه نمایش و یا هر بخش مجزای دیگری.

در قدم اول میخوایم تنظیمات مربوط به ویدیو (تصویر) را ریست کنیم. بعد از بازکردن کی ام پلیر طبق تصویر عمل نمایید و یا می توانید با فشار دادن دکمه های Alt + G این عملیات را اجرا کنید.

قدم دوم شاهد باز شدن صفحه ای کوچک هستیم که در همان ابتدا در تب ویدیو قرار دارد. از این صفحه می توانید با فشار دادن دکمه Reset تنها تنظیمات مربوط به ویدیو را ریست کنید.

تب بعدی مربوط به صدا می باشد که در این مرحله هم با فشار دادن دکمه Reset تنظیمات صدا به حالت اولیه باز میگردد.

تب بعدی مربوط به پخش می باشد که برای ریست کردن این بخش هم باید دکمه Reset را فشار دهید.

بدون رمز

دیدگاهتان را بنویسید