meta techno

آموزش کار با نرم افزار Python

کار با نرم افزار پایتون

پایتون یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی متن باز، در سال ۱۹۹۱ توسط خیدوفان روسوم طراحی و به دنیا معرفی شد. این زبان برنامه نویسی سادگی و راحتی را چاشنی کار خود قرار داد به همین خاطر توانست بعد از گذشت چند سال برنامه نویسان زیادی را جذب نماید. بیان تاریخچه پایتون در این متن کمی خارج از صبر خواننده است به همین خاطر میپردازیم به اصل موضوع که آموزش کار با نرم افزار Python است.

مرحله اول از لینک زیر وارد صفحه دانلود آخرین نسخه پایتون شوید.

دانلود پایتون

مرحله دوم طبق تصویر دکمه زرد رنگ را تپ کرده و پایتون را دانلود نمایید.

کار با نرم افزار پایتون

مرحله سوم منتظر بمانید تا دانلود به اتمام برسد، سپس فایل دانلودی را نصب کنید.

کار با نرم افزار پایتون

مرحله چهارم چند لحظه ای صبر داشته باشید تا نرم افزار کامل نصب شود سپس از قسمت جستجو در Start ویندوز عبارت “IDLE” را تایپ کرده و آن را باز نمایید.
شما اکنون داخل محیط Shell از نرم افزار Python قرار گرفتید و اولین جملاتی که در این صفحه میبینید مربوط به اطلاعاتی نظیر زمان نصب نرم افزار، نسخه پایتون و … میباشد.
کمی پایین تر بعد از علامت “<<<” شما قادر خواهید بود تا اولین دستور خود را تایپ کنید.
در نظر داشته باشید که محیط “شل” همچون یک کامپایلر عمل میکند و تنها قادر خواهید بود تا دستور عمل هایی ساده نظیر Print را مورد استفاده قرار دهید زیرا با هربار اینتر زدن دستور شما اجرا میشود.

کار با نرم افزار پایتون

مرحله پنجم برای اجرای دستور هایی پیچیده تر کافیست تا از قسمت File گزینه New File را لمس نمایید. یا با گرفتن دو کلید ترکیبی CTRL + N این فرایند را پیاده سازی کنید.
حال شما در این صفحه میتوانید به برنامه نویسی مشغول شوید.

کار با نرم افزار پایتون

مرحله ششم برای اجرای کدهای دستوری میبایست توسط منوی بالا از سربرگ Run گزینه Run Module را فشار دهید. برای راحتی کار بهتر است تنها با فشار دادن دکمه F5 کدهای خود را اجرا کنید.

کار با نرم افزار پایتون

ادامه دارد…

بدون رمز
منبع :

دیدگاهتان را بنویسید