meta techno

طراحی و مشخصات آیفون ‍‍‍۱۲ فاش شد

طراحی آیفون 12 فاش شد

به‌تازگی شماتیک کلی آیفون ۱۲ توسط وب‌سایت EverythingApplePro به‌شکل رندر سه‌بعدی فاش شده است. با‌توجه‌به تصاویر فاش‌شده، آیفون بعدی اپل گوشه‌هایی مانند آیپد پرو خواهد داشت. یکی از مباحث داغ پیرامون آیفون ۱۲ استفاده از ویژگی Smart Connector، مشابه پورت آیپد بود؛ اما در این تصاویر خبری از آن نیست. پیش‌بینی می‌شود اپل این قابلیت را در محصولات بعدی خود اضافه کند.

طراحی آیفون 12 فاش شد

ظاهرا اپل در ابعاد آیفون بعدی تجدید نظرکرده و آن را کوچک‌تر نموده است. آیفون ۱۲ در زمینه ابعاد مشابه آیفون SE جدید خواهد؛ اما این گوشی دارای گوشه‌های مربع‌شکل است و نسبت تصویر آن ۱۶:۹ خواهد بود. آیفون ۱۲ پرو با یک رنگ جدید عرضه می‌شود. رنگ آبی دریایی (Navy Blue) که جانشین رنگ سبز آیفون ۱۱ خواهد شد. همچنین، شیشه پشت آیفون ۱۲ همچنان از نوع مات خواهد بود و احتمالا دربرابر جذب اثرانگشت مقاومت بالایی دارد.

صفحه‌نمایش در آيفون‌های بعدی بازطراحی می‌شود. طبق اطلاعات منتشرشده، نوع پنل از جنس OLED است و همچنان ناچ‌ بالای صفحه‌نمایش مشاهده می‌شود؛ اما باریک‌تر از گذشته خواهد بود. همچنین، نرخ به‌روزرسانی نمایشگر در سری پروی این گوشی، مانند آیپد پرو ۱۲۰ هرتزی یا همان ProMotion است. صفحه‌نمایش آيفون‌های ۱۲ از نوع BOE خواهد بود درحالی که مدل پرو آن دارای پنل نمایشگر ۱۰ بیتی سامسونگ است.

‌دوربین اصلی آیفون ۱۲ پرو دارای سنسوری با نام LiDAR خواهد بود که باعث افزایش سرعت فوکوس خودکار می‌شود. به‌گونه‌ای که فوکوس خودکار ۲ یا ۳ برابر سریع‌تر از حالت موجود در گوشی‌های فعلی خواهد شد. همچنین، این حسگر حالت پرتره در ضبط ویدیو را نیز بهبود می‌دهد.

به‌نظر می‌رسد که مهندسین اپل بارها حسگر ۶۴ مگاپیکسلی را مورد آزمون قرار داده‌اند و نتیجه برای آن‌ها رضایت‌بخش نبوده است؛ بنابراین آن‌ها به‌همان حسگر ۱۲ مگاپیکسلی اکتفا کرده‌اند و با استفاده از یک حسگر بزرگ‌تر، تصویربرداری در شب را بهبود بخشیده‌اند.

بدون رمز
منبع : gsmarena

دیدگاهتان را بنویسید