meta techno

معرفی گجت نوکیا فیت

نوکیا فیت

گجت جدید شرکت نام آشنا نوکیا که چندی پیش جای خود را در سرتیتر اخبار باز کرده بود، احتمالا در آینده‌ای نه‌چندان دور معرفی می‌شود. کاربران از ایالات متحده گرفته تا ژاپن خواهند توانست این محصول را روی انگشت خود جای دهند.

عرضه‌ی چنین گجت‌هایی،‌ قدمی است رو به جلو برای رسیدن به یک آینده‌ رویایی، آینده‌ای که در آن شاهد ماشین‌های پرنده و فناوری‌های غیرقابل تصور خواهیم بود.

همه ما پیش‌از این گجت‌های پوشیدنی مانند عینک و ساعت‌های هوشمند را دیده و یا از آن شنیده‌ایم؛‌ اما این‌بار شرکت نوکیا قصد دارد با معرفی گجت جدید خود، این‌گونه محصولات را به سطح بالاتری رسانده و پا را کمی فراتر بگذارد.

نوکیا فیت

نام این محصول «نوکیا فیت» است و طرح مفهومی آن توسط اسام ترابلسی انجام شده است. این گجت توانایی برقراری تماس و ارسال پیام را دارد و با طراحی ارگونومیک خود دسترسی به دکمه‌ها را آسان می‌کند. پیام‌ها و تماس‌ها به‌وسیله‌ی لرزش یا همان ویبره به کاربر اطلاع داده می‌شوند.

ساختار این گجت به‌گونه‌ای است که در آن سیلیکون نرم به همراه لاستیک انعطاف‌پذیر به‌کار رفته است و در نتیجه دور انگشت‌ها با سایزهای مختلف به آسانی قرار می‌گیرد. بنابراین، می‌توان گفت که احتمالاً دلیل نامیدن این گجت با نام فیت همین انعطاف‌پذیری آن و قرار گرفتن راحت روی انگشت است؛ البته با‌توجه‌به قابلیت این گجت مبنی بر بررسی سلامت فیزیکی کاربر از طریق اندازه‌گیری فشارخون و سطح استرس او، می‌توان دلیل چنین نامی را حدس زد.

نوکیا فیت

با توجه به وزن کم و مقاومت دربرابر آب استفاده از آن برای مدت طولانی و حتی در استخر امکان‌پذیر باشد. به‌عبارتی دیگر می‌توان این دستگاه را هندزفری واقعی نامید. البته، انگشت شما حین استفاده از آن آزاد نیست، اما با این‌همه زیبایی ساختاری در طراحی این گجت، وجود آن روی انگشت تاحدی جذابیت‌های بصری خواهد داشت.

جزئیات بیشتری درحال حاضر دردسترس نمی‌باشد هرچند با اطمینان می‌توان گفت که ایده‌ی کلی این گجت پوشیدنی هوشمند از نوکیا با استقبال زیادی از طرف کاربران روبرو خواهد شد.

بدون رمز
منبع : opas

دیدگاهتان را بنویسید