meta techno

آموزش کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت

کاهش حجم عکس

کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت دغدغه بسیاری از افرادی است که روزانه سروکار زیادی با تصاویر دارند و همواره به دنبال راهی هستند تا بدون کم شدن کیفیت، حجم تصاویر را به طور چشمگیری کاهش دهند. زیرا با این کار مدت زمان بارگذاری تصویر کم می‌شود و دیگر لازم نیست کاربر مدت زمان زیادی را صرف بازشدن تصاویر کند.

در چندین مقاله پیش چگونگی کاهش حجم گیف را آموختید و متوجه شدید که یک گیف استاندارد در دنیای امروزی از اهمیت بالایی برخوردار است حال در این آموزش قرار است کاهش حجم تصویر را فراگیرید تا تصاویری با کیفیت و حجمی متناسب (استاندارد) داشته باشید.

طبق تحقیقات انجام شده مطالب دارای تصویر بیشتر خوانده می‌شوند. حال شما در نظر بگیرید چندین تصویر با حجم زیاد برای مطلب خود قرارداده‌اید با این گمان که تصاویر، زیبایی خاصی به مقاله بخشیده است پس امیدوارید تا کاربران زیادی جذب مقاله شوند ولی بعد از یک مدت می‌بینید که اینگونه نیست. یعنی قطعا اینگونه نیست زیرا تصاویر برای بازدیدکنندگان به درستی باز نمی‌شود و یا خیلی زمان می‌گیرد، با این وجود افراد اشتیاقی به خواندن ادامه مطلب ندارند.

کاهش حجم عکس بصورت آنلاین

کاهش حجم عکس به صورت آنلاین یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید در کمتر از چند ثانیه حجم تصاویر را تا ۶۰ درصد بدون افت کیفیت کاهش دهید. سایت‌های زیادی این کار را به صورت آنلاین انجام می‌دهند. وبسایت imagecompressor یکی از بهترین‌ها در این زمینه است.
وبسایت imagecompressor از بزرگترین وبسایت‌های کاهش حجم تصویر است که رابط کاربری آسان آن باعث شده تا بازدیدکننده به راحتی بتواند حجم تصاویر خود را بدون افت کیفیت کاهش دهد.

کاهش حجم عکس

کاهش حجم عکس با فتوشاپ

کاهش حجم عکس با فتوشاپ راهی دیگر برای افرادی است که نرم افزار فتوشاپ را دارند و با خواندن این مطلب می‌توانند به راحتی و با چند گام ساده از این به‌بعد تصاویر خود را بهینه شده ذخیره کنند.

۱- یک عکس با مشخصات زیر داریم که می‌خواهیم با استفاده از فتوشاپ حجم تصویر را کاهش دهیم.

کاهش حجم عکس

۲- فتوشاپ را باز نمایید و سپس طبق راهنمایی زیر از قسمت File گزینه Export و سپس Save for Web را انتخاب کنید، یا از کلیدهای میانبر Alt+Shift+Ctrl+S برای بازشدن این صفحه استفاده کنید.

کاهش حجم عکس

۲- طبق تصویر تیک گزینه Optimized را فعال کنید و از قسمت بالاتر سعی کنید کیفیت را بیشتر از High قرار ندهید زیرا بیشتر از آنکه به عکس کیفیت دهد حجم را افزایش می‌دهد. از نظر کاربران حرفه‌ای بهترین گزینه Medium یا High است. در پایین شاهد دو حروف W و H هستیم که خلاصه کلمات (عرض) Weight و (ارتفاع) Height است. اگر می‌بینید که ارتفاع و عرض تصویر بیشتر از آنچه که توقع دارید است پس درنگ نکنید، ارتفاع و عرض را کم نمایید زیرا همین امر باعث کاهش چشمگیر حجم تصویر بدون افت کیفیت می‌شود.

کاهش حجم عکس
بدون رمز

نظرات

  1. نوحه ترکی گفت:

    مطلب خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید