meta techno

آموزش کاهش حجم گیف

کاهش حجم گیف

در این آموزش قرار است یاد گیرید که چگونه بدون افت کیفیت به کاهش حجم گیف بپردازید. اما بهتر است قبل از شروع کار نیم نگاهی به اهمیت گیف در دنیای امروزی داشته باشیم.

شاید چند سال گذشته افراد کمی از گیف چه در شبکه های اجتماعی و چه در سایت ها استفاده میکردنند و بیشتر عکس یا ویدیو مورد استفاده عموم قرار داشت. اما چند سالی هست که مدیران و کاربران سایت ها و شبکه های اجتماعی به گیف روی آوردند. در حال حاضر شاهد سایت و کانال های زیادی هستیم که تنها در زمینه گیف فعالیت دارند این خود بیانگر محبوبیت گیف میباشد.

حال که فهمیدیم در دنیای امروزی گیف چقدر پراهمیت و کاربردی است باید این را نیز در نظر داشته باشیم که آیا گیف هایی با حجم بالا مورد استفاده عموم قرار میگیرد؟ در جواب باید گفت خیر، زیرا علاوه بر اشغال فضا باعث هدر رفتن وقت بسیاری از افراد میشود چه بسا کاربران زیادی حوصله لود شدن گیف را نداشته باشند و از گیف به راحتی عبور کنند.

کاهش حجم گیف بصورت آنلاین

مرحله اول مستقیم میریم سروقت یکی از بهترین سایت های کاهش حجم گیف به نام gifcompressor که به راحتی توسط این سایت میتوانید حجم گیف را تا 60 درصد بدون افت کیفیت کاهش دهید. برای ورود به این سایت کافیست لینک زیر را باز نمایید.

ورود به سایت gifcompressor

مرحله دوم با لمس کردن دکمه Uploads File گیف مدنظر را انتخاب کنید، یا گیف را بکشید و در محل سبز رنگ رها کنید.

کاهش حجم گیف

کاهش حجم گیف با فتوشاپ

یکی دیگر از بهترین روش های کاهش حجم گیف استفاده از نرم افزار فتوشاپ است به طوری که توسط این نرم افزار میتوانید حجم گیف های خود را تا حد زیادی بدون افت کیفیت کاهش دهید.

مرحله اول فتوشاپ را باز نمایید سپس برای انتخاب گیف از قسمت بالا سمت چپ برروی File کلیک کرده و سپس گزینه Open را بزنید. حال از محیط رایانه خود گیفی که میخواهید حجمش را کاهش دهید انتخاب نمایید.

کاهش حجم گیف

مرحله دوم بعد از انتخاب گیف، دوباره File را تب کنید و از بین موارد به نمایش در آمده طبق تصویر به ترتیب Export و Save for Web (Legacy) را کلیک کنید.

کاهش حجم گیف

مرحله سوم شاهد باز شدن صفحه Save for Web هستید. در این صفحه میتوانید سایز، اندازه، کیفیت و همچنین نوع فایل را به دلخواه تغییر دهید.

کاهش حجم گیف

مرحله چهارم در ابتدا باید توجه داشته باشید که حتما نوع فایل از نوع گیف باشد اگر با نوع jpg یا … ذخیره کنیم گیف مورد نظر خاصیت گیف (متحرک) بودن را از دست می دهد.

کاهش حجم گیف

مرحله پنجم از قسمت Colors رنگ را از 256 به 128 تغییر دهید، زیرا برای وبسایت ها و شبکه های اجتماعی 256 مناسب نیست چون سبب میشود تا حجم گیف به شکل چشمگیری افزایش یابد.

کاهش حجم گیف

مرحله ششم میرسیم به اصلی ترین قسمت آموزش یعنی تغییر سایز گیف، از آنجایی اصلی ترین قسمت قلمداد می شود؛ چون توسط این بخش میتوانید سایز گیف را تا حد زیادی بدون افت کیفیت کاهش دهید. کافیست W (عرض) و H (ارتفاع) را اگر اضافی هست کم کنید.

کاهش حجم گیف
بدون رمز

نظرات

 1. zianajafi گفت:

  میخام بک گراند فایل جیفو پاکش کنم. راهکاری وصیه میکنید. هرکاری میکنم ولی دیگه تصویر متحرک اجرا نمیشه

 2. حامد گفت:

  عالی بود دمتون گرم نجاتم دادید

  1. مدیر سایت گفت:

   خوشحالم که تونستیم کمکتون کنیم 🙂

دیدگاهتان را بنویسید