meta techno

آموزش پاک کردن کش گوگل کروم

پاک کردن کش گوگل کروم

گوگل کروم قوی‌ترین کش ممکن در مرورگرهای حال حاضر را دارد. یکی از مزیت‌های این کش قدرتمند افزایش چشمگیر سرعت لود صفحات وب است. کش قدرتمند این مرورگر باعث شده تا یکی از سریع‌ترین مرورگرهای حال حاضر به شمار آید. حال اینکه کش چیست؟ و چه مواقعی باید کش را پاک کرد؟ حقیقتا جواب این دو سوال بسیار طولانی است و تا چند روز آتی حتما یک مقاله کامل و جامع در رابطه با همین دو سوال برای شما بیننده‌ی محترم فراهم خواهیم کرد.

پاک کردن کش گوگل کروم همچون آموزش حذف کش فایرفاکس که در پست قبلی آموختید ساده است و تنها با چندگام می‌توانید این آموزش را فراگیرید.

۱- طبق تصویر منوی گوگل کروم را باز کنید.

پاک کردن کش گوگل کروم

۲- گزینه History را کلیک کنید سپس طبق تصویر زیر شاهد باز شدن زیر مجموعه‌های History هستید. در این قسمت دوباره گزینه History را ضربه بزنید.

پاک کردن کش گوگل کروم

۳- Clear browsing data را کلیک کنید.

پاک کردن کش گوگل کروم

۴- شما در نهایت وارد صفحه‌ی تنظیمات کش مرورگر کروم می‌شوید، برای آنکه تمامی کش‌های ذخیره شده در این مرورگر پاک شود مورد “All time” را انتخاب کنید در غیر اینصورت برای پاک کردن کش‌های ذخیره شده در مدت زمان مشخص می‌توانید موارد ۱ ساعت تا ۴ هفته را برگزینید.

پاک کردن کش گوگل کروم

خب در مراحل بالا توانستیم کش مرورگر گوگل کروم را به راحتی پاک کنیم. اما در نظر داشته باشید ما تا به اینجای کار تنها کش را حذف کرده‌ایم ولی همانطور که در تصویر پایین و بالا مشخص است دو گزینه دیگر وجود دارد که یکی کوکی و یکی تاریخچه جستجوها را در خود ذخیره می‌کند. برای حذف کردن محتویات ذخیره شده در این دو بخش می‌توانید تیک آن‌ها را فعال و سپس Clear data را کلیک کنید.

پاک کردن کش گوگل کروم
بدون رمز

دیدگاهتان را بنویسید