meta techno

آموزش حذف کش فایرفاکس

حذف کش فایرفاکس

حذف کش فایرفاکس از دغدغه های کاربران زیادی میباشد که از این مرورگر محبوب استفاده میکنند. در این مطلب حذف کش این مرورگر را قدم به قدم فراگیرید.

مرحله اول بعد از بازکردن فایرفاکس از قسمت بالا گوشه سمت راست ۳ خط برروی هم قرار دارند که نمایانگر منوی فایرفاکس میباشند، برروی آن ضربه بزنید.

حذف کش فایرفاکس

در مرحله دوم منوی فایرفاکس باز میشود که شامل گزینه های متنوعی است و هر کدام کارایی بخصوصی دارد که شما از بین این موارد کافیست تنها گزینه Library را انتخاب نمایید.
توجه: زبان پیش فرض فایرفاکس برای این آموزش انگلیسی میباشد اگر زبان فایرفاکس شما متفاوت است، جای نگرانی نیست زیرا شما میتوانید با آموزش تغییر زبان فایرفاکس زبان این مرورگر را به انگلیسی تغییر دهید یا با مشاهده همان آیکونی که در کنار متن Library قرار دارد گزینه مدنظر را پیدا کنید.

حذف کش فایرفاکس

مرحله سوم اینبار شاهد باز شدن زیرمجموعه های Library هستیم که ما برای پاک کردن کش از بین این موارد تنها با قسمت History سروکار داریم.
و باز هم قابل توجه افرادی که زبان پیشفرض مرورگر آن ها انگلیسی نیست، باید از بین موارد باز شده به دنبال آیکون یا همان تصویر ساعت بگردند.

حذف کش فایرفاکس

در مرحله چهارم شاهد باز شدن زیرمجموعه های History هستید. از بین گزینه های به نمایش در آمده همانطور که از اسمش پیداست باید برروی Clear Recent History کلیک کنید.

حذف کش فایرفاکس

در مرحله پنجم صفحه تنظیمات مربوط به حذف کش مرورگر فایرفاکس باز میشود، در این صفحه کافیست طبق تصویر عمل نمایید تا تمامی کش های ذخیره شده در مرورگر فایر فاکس پاک شود.

حذف کش فایرفاکس

در نظر داشته باشید که در مراحل بالا ما تنها کش فایرفاکس را حذف کردیم ولی همانطور که در تصویر بالا مشخص است چندین گزینه دیگر وجود دارد که هر بخش وظیفه ذخیره اطلاعات مخصوص به خود را دارد، مثلا گزینه Browsing & Download History کاره ذخیره کردن تاریخچه دانلود را برعهده دارد. در مجموع اگر می خواهید تمامی اطلاعات از مرورگر فایرفاکس حذف شود کافیست تیک همه را فعال کنید و Time range to clear را بر روی Everything قرار دهید حال دکمه Clear Now را کلیک کنید.

بدون رمز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *