meta techno

آموزش حذف کش فایرفاکس

حذف کش فایرفاکس

حذف کش فایرفاکس از دغدغه‌های کاربران زیادی است که از این مرورگر محبوب استفاده می‌کنند. در این مطلب حذف کش این مرورگر را قدم به قدم فراگیرید.

۱- طبق تصویر از قسمت نوار بالایی منوی فایرفاکس را باز کنید.

حذف کش فایرفاکس

۲- در منوی فایرفاکس گزینه‌های متنوعی وجود دارد و هر کدام کارایی‌های بخصوصی دارند، برای حذف کش فایرفاکس، از بین این موارد کافیست گزینه Library را انتخاب کنید.
توجه: زبان پیش فرض فایرفاکس برای این آموزش انگلیسی است اگر زبان فایرفاکس شما متفاوت است، جای نگرانی نیست زیرا شما می‌توانید با آموزش تغییر زبان فایرفاکس زبان این مرورگر را به انگلیسی تغییر دهید یا با مشاهده همان آیکونی که در کنار متن Library قرار دارد گزینه مدنظر را پیدا کنید.

حذف کش فایرفاکس

۳- شاهد زیرمنوهای Library هستیم، برای پاک کردن کش تنها با قسمت History سروکار داریم.
باز هم قابل توجه افرادی که زبان پیشفرض مرورگر آن‌ها انگلیسی نیست، باید از بین موارد باز شده به دنبال آیکون یا همان تصویر ساعت بگردند.

حذف کش فایرفاکس

۴- در این مرحله همانطور که از اسمش پیداست باید Clear Recent History را کلیک کنید.

حذف کش فایرفاکس

۵- صفحه تنظیمات مربوط به حذف کش مرورگر فایرفاکس باز می‌شود، در این صفحه کافیست طبق تصویر عمل نمایید تا تمامی کش‌های ذخیره شده در مرورگر فایرفاکس پاک شود.

حذف کش فایرفاکس

در نظر داشته باشید که در مراحل بالا تنها کش فایرفاکس را پاک کرده‌ایم ولی همانطور که در تصویر مشخص است چندین گزینه دیگر وجود دارد که هر بخش وظیفه ذخیره اطلاعات مخصوص به خود را دارد. در مجموع اگر می‌خواهید تمامی اطلاعات ذخیره شده از مرورگر فایرفاکس حذف شود کافیست تیک همه را فعال کنید و Time range to clear را بر روی Everything قرار دهید حال دکمه Clear Now را کلیک کنید.

بدون رمز

دیدگاهتان را بنویسید