meta techno

آموزش تغییر زبان فایرفاکس

تغییر زبان فایرفاکس

تغییر زبان فایرفاکس شاید یکی از بزرگترین دغدغه های افرادی باشد که با این مرورگر قدرتمند سرو کار دارند. در خیلی از مواقع افراد میخواهند زبان مرورگر فایرفاکس را از انگلیسی به فارسی یا بلعکس تغییر دهند. حتی در بسیاری از مواقع دیده شده که زبان این مرورگر روسی میباشد.
در کل باید گفت جای هیچ نگرانی ای نیست زیرا این آموزش همچون تغییر زبان گوگل کروم که در پست های قبلی با هم یاد گرفتیم ساده میباشد و با خواندن این مقاله شما قادر خواهید بود تا زبان فایرفاکس را به هر زبان دلخواه تغییر دهید.

فقط توجه داشته باشید که زبان مرورگر پیشفرض من انگلیسی است و آنهایی که زبان مرورگرشان فارسی یا روسی میباشد و میخواهند به زبان دیگری تغییر دهند هیچ نگران نباشند زیرا قدم به قدم با دنبال کردن تصاویر به راحتی میتوانند نقاط مورد نظر را پیدا کنند.

در مرحله اول فایر فاکس خود را باز نمایید و طبق تصویر، بالا سمت راست سه خط بر روی هم قرار دارند. که نمایانگر منوی فایرفاکس میباشد، تنها کافیست روی آن کلیک کنید.

تغییر زبان فایرفاکس

در مرحله دوم شاهد باز شدن منوی فایرفاکس هستیم که از بین گزینه ها بر روی Options کلیک نمایید تا صفحه مربوط به تنظیمات مرورگر باز شود.

قابل توجه افرادی که زبان مرورگر پیشفرض آن ها انگلیسی نیست، برای پیداکردن این بخش کافیست طبق تصویر به دنبال عکس چرخ دنده بگردنند و سپس روی آن کلیک کنند.

تغییر زبان فایرفاکس

در مرحله سوم در صفحه باز شده به دنبال سربرگ Language and Appearance بگردید. بعد از پیدا کردن سربرگ بر روی عبارت Set Alternatives کلیک کنید.

اگر این سربرگ را پیدا نکردید کافیست تا از قسمت جستجوی در بالای صفحه، کلمه Language را تایپ نمایید تا خودکار به این سربرگ هدایت شوید.

قابل توجه افرادی که زبان پیشفرض آن ها انگلیسی نیست مثلا فارسی است تنها کافیست از قسمت جستجو در بالای همین صفحه کلمه “زبان” را بنویسند تا خودکار به این سربرگ هدایت شوند.

تغییر زبان فایرفاکس

در مرحله چهارم شما باید بر روی گزینه ای که با کادر سبز مشخص کردیم کلیک نمایید تا شاهد باز شدن یک منوی کشویی از تمامی زبان هایی که فایرفاکس پشتیبانی میکند باشید.

تغییر زبان فایرفاکس

در مرحله پنجم هر زبانی که خواهان آن هستید را انتخاب نمایید. پس از انتخاب بر روی گزینه Add کلیک کنید. من به طور مثال زبان Persian را برگزیدم.

تغییر زبان فایرفاکس

در مرحله ششم طبق تصویر زیر همانطور که با کادر مشخص کردیم باید بر روی گزینه “اعمال و راه اندازی دوباره” کلیک کنید. بعد از کلیک بر روی این گزینه فایرفاکس یک دور بسته و سپس با زبان انتخابی شما باز میشود.

توجه داشته باشید که متن این گزینه بر مبنای زبان انتخابی شما در مرحله قبلی رابطه مستقیم دارد. یعنی من چون در مرحله قبل زبان فارسی را انتخاب کردم، محتویات داخل کادر سبز رنگ در مرحله ششم برای من به فارسی درآمد که نوشته”اعمال و راه اندازی دوباره”.

تغییر زبان فایرفاکس
بدون رمز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *