meta techno

آموزش تغییر زبان فایرفاکس

تغییر زبان فایرفاکس

تغییر زبان فایرفاکس شاید یکی از بزرگترین دغدغه‌های افرادی باشد که با این مرورگر قدرتمند سرو کار دارند. در خیلی از مواقع افراد می‌خواهند زبان مرورگر فایرفاکس را از انگلیسی به فارسی یا بلعکس تغییر دهند. حتی در بسیاری از مواقع دیده شده که زبان این مرورگر روسی است.
در کل باید گفت جای هیچ نگرانی نیست زیرا این آموزش همچون تغییر زبان گوگل کروم ساده است و با خواندن این مقاله شما قادر خواهید بود زبان فایرفاکس را به هر زبان دلخواه تغییر دهید.

فقط توجه داشته باشید که زبان مرورگر پیشفرض این آموزش انگلیسی است و افرادی که زبان مرورگرشان فارسی یا روسی است هیچ نگران نباشند زیرا قدم به قدم با دنبال کردن تصاویر به راحتی می‌توانند نقاط مورد نظر را پیدا کنند.

۱- فایرفاکس را باز نمایید و طبق تصویر، منو‌ی فایرفاکس را کلیک کنید.

تغییر زبان فایرفاکس

۲- شاهد باز شدن منوی فایرفاکس هستیم، از بین گزینه‎ها بر روی Options کلیک کنید تا صفحه مربوط به تنظیمات مرورگر باز شود.

قابل توجه افرادی که زبان مرورگر پیشفرض آن‌ها انگلیسی نیست، برای پیداکردن این بخش کافیست طبق تصویر به دنبال عکس چرخ دنده بگردنند و سپس روی آن کلیک کنند.

تغییر زبان فایرفاکس

۳- در صفحه‌ی باز شده به دنبال سربرگ Language and Appearance بگردید. بعد از پیدا کردن سربرگ بر روی عبارت Set Alternatives کلیک کنید.
اگر این سربرگ را پیدا نکردید کافیست تا از قسمت جستجو در بالای صفحه، کلمه Language را تایپ نمایید تا خودکار به این سربرگ هدایت شوید.
قابل توجه افرادی که زبان پیش‌فرض مرورگر آن‌ها فارسی است، کافیست از قسمت جستجو در بالای همین صفحه کلمه “زبان” را تایپ کنند تا خودکار به این سربرگ هدایت شوند.

تغییر زبان فایرفاکس

۴- از قسمت Select a language to add زبان مدنظر را انتخاب کنید.

تغییر زبان فایرفاکس

۵- پس از انتخاب بر روی گزینه Add کلیک کنید. من به طور مثال زبان Persian را برگزیدم.

تغییر زبان فایرفاکس

۶- طبق تصویر زیر همانطور که با کادر مشخص کرده‌ایم بر روی گزینه “اعمال و راه اندازی دوباره” کلیک کنید. بعد از کلیک بر روی این گزینه فایرفاکس یک دور بسته و باز می‌شود.
توجه داشته باشید که متن این گزینه بر مبنای زبان انتخابی شما در مرحله قبلی رابطه مستقیم دارد. چون من در مرحله‌ی قبل زبان فارسی را انتخاب کردم، محتویات داخل کادر سبز رنگ در مرحله ششم برای من به فارسی درآمده است که نوشته”اعمال و راه اندازی دوباره”.

تغییر زبان فایرفاکس
بدون رمز

دیدگاهتان را بنویسید