meta techno

طرح مفهومی یکدست و خمیده برای iMac Pro

چندی پیش پتنت مربوط به طراحی جدید اپل برای iMac Pro توسط دفتر ثبت پتنت ایالات متحده منتشر شد که در آن می‌توان طراحی احتمالی مربوط به iMac Pro اپل را دید و می‌توان حدس زد که محصولی شبیه به این طرح مفهومی در سال‌های آینده توسط کوپرتینویی‌ها عرضه خواهد شد.

طراحی فعلی iMac های اپل مربوط به هشت سال پیش است و محصولات جدید در این مدت با تغییر‌ات اندک در ظاهر به بازار آمده‌اند. هرچند طراحی فعلی رایانه‌های رومیزی اپل رضایت بخش است؛ اما باید گفت که شاید برخی کاربران دیگر حاضر نباشد در ازای کالایی با ظاهر مشابه پول بیشتری بپردازند.

آقای سارنگ شث که یک طراح صنعتی است و با بهره‌برداری از ابعاد منتشرشده توسط دفتر ثبت پتنت و با یاری نرم‌افزار طراحی سه‌بعدی و رندرینگ با نام‌های Rhino و Keyshot اقدام به تولید و انتشار یک سری طرح مفهومی مربوط به نسخه بازطراحی‌شده‌ی رایانه رومیزی اپل یا iMac Pro کرده است.

با توجه به طرح منتشرشده توسط این طراح صنعتی، می‌توان رایانه آل‌این‌وان بعدی اپل را نمایشگری دید که در قسمت پایینی خمیده‌شده و کیبورد و پدلمسی را در دل خود جای داده است. در بخش پشتی نمایشگر نیز پایه‌ی آلومینیومی قرار دارد که طراحی آن مشابه Mac Pro است و محل نصب مادربورد و سخت‌افزار‌های دیگر است.

در جلوی این رایانه می‌توان یک نمایشگر ۲۴ اینچی رتینا دید که شامل یک لوگوی درخشان اپل در وسط و یک ماژول فیس‌آی‌دی برای امنیت بیشتر است؛ همچنین این دستگاه چهار پورت USB خواهد داشت. آقای شث در طراحی‌های خود از رنگ مشکی فضایی (Space Black) استفاده کرده است.

بدون رمز
منبع : designboom

دیدگاهتان را بنویسید